Нова икона пази симитлийското село Сушица от катастрофи. Тя е изработена и дарена от художника Николай Кашев. Преди година на същото място беше поставена друга икона на Исус Христос, но дъждовете я повредиха.
Въпреки че в село Сушица живеят едва 60 души, на планинския път често стават катастрофи. Преди години имаше и смъртен случай. Иконата е поставена с надеждата инцидентите в участъка да спрат.
Николай Кашев, художник: "Пътят там е лош. Самите дърва се намират в низината, пътят е кален, с дупки. Подхлъзне се колата, обърне се и казвам защо не направим една икона и да напишем следното „Нека Господ Бог благослови пътя Ви!”."
Само за два дни кметът Георги Митрев, заедно с приятели доброволци издигнали постамента.
Николай Кашев, художник: "Една година аз не съм чул да има катастрофа, след като сложихме тази икона, и вярвам за в бъдеще ще бъде така."
От Общината в Симитли казаха, че е изготвен проект на стойност 3 милиона евро, с който изцяло да се ремонтира 20-километровият път от село Полена през Сушица и Брестово чак до Коматинските скали.
След катастрофа и гонка: Повдихнаха обвинение на шофьора на шише уиски с 3,4 промила алкохол
Адвокатът на Стоян Мавродиев твърди, че няма подпис на банкера под документите за отпускане на кредита от ББР
Четири медала за националния ни отбор от Международната олимпиада по химия в Узбекистан
За подкуп от 300 евро: Повдигнаха обвинения на задържаните в Черноморец служители на НАП