Вече има заподозрян за въоръжения обир на бензиностация в Стара Загора. Маскиран мъж заплашил служителите, успял да вземе оборота и изчезнал.
Бензиностанцията се намира в непосредствена близост до ромския квартал "Лозенец". Снощи на работа са били двама служители - мъж и жена, когато мъж с тъмни дрехи и качулка на главата влиза вътре, показва бележка "Това е обир", вади нож, започва да крещи и да иска парите. Зад касата е бил мъжът, който му е предал нощния оборот от бензиностанцията - около 500 лв. Веднага е сигнализирана полицията.
Обирът станал около 3 часа.
Гергана Ангелова: Показал е "Това е обир", показал е някакъв надписан лист. Първо не са повярвали. Помислили са, че е шега, но после той, като вади ножа вече, те вдигат ръцете и вадят парите от касата.
Нападателят прибрал бележката и парите в малка плътна чанта, бързо напуснал района на бензиностанцията и се отправил в посока към кв. „Лозенец". Целият обир е запечатан на видеокамерите за наблюдение.
Гергана Ангелова: Има видеонаблюдение вътре в сградата, тук извън сградата, има видеонаблюдение - заснето е на камерите. И паник бутон има. Колегите са реагирали веднага, полицията е дошла.
Според живеещи в близост, грабежът е бил предварително планиран.
Илия Гавазов: Може би с месеци наред да го е планирал това нещо, за да го прави. Иначе не е възможно.
Разследващите се опитват да идентифицират извършителя чрез видеозаписите от охранителните камери.
Полицията отказа официален коментар по случая, но в ромския квартал тази вечер има засилено полицейско присъствие.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите