ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Искат постоянен арест за шестимата задържани "ало" измамници

Чете се за: 01:10 мин.
У нас

Заловените ало измамници от Разград са лъгали възрастни хора на територията на Гърция. При обиските са открити големи количества злато и валута. Последният удар на групата е бил на 17 януари, когато възрастна жена е предала малко над 19 000 евро. От прокуратурата ще поискат постоянен арест и за шестимата задържани.

искат постоянен арест шестимата задържани ало измамници

Разследващите тръгват по следите на престъпната група през май миналата година, след сигнал на гръцките служби. Набелязаните жертви били предимно самотни възрастни хора от Северна Гърция и района около Солун.

"Ало" измамниците използвали добре познатата схема - катастрофа с роднини, при която е загинало дете. Срещу съответната сума мним полицай трябвало да прикрие инцидента.

Златка Падинкова, ГДНП: По време на измамата всеки един от участниците в групата изпълнява отделна роля. Този от тях, който владее най-добре гръцки и то до степен такава, че говори като грък изключително добре, със съответния акцент, той изпълнява ролята на мним полицай.

Тарторът на групата е криминално проявен мъж от Шумен, който се е занимавал и с организиране на канал за проститутки. В ало измамите участвали двамата му синове, племеник и познат на семейството. Мулетата се намирали на територията на Гърция.

По-големите суми се транспортирали лично от участниците в престъпната група. При последния случай са засечени 30 000 евро. Парите се инвестирали веднага - обикновено в хазартна дейност или луксозни автомобили.

В къщата на лидера на групата в Шумен разследващите са открили 1 кг злато, а на различни адреси в страната още 7 000 евро.

Хората от разградските села Дряновец и Стражец разказаха, че ало измамниците показвали висок стандарт на живот, заселили се преди пет години и не общували с местните.

Атанас Атанасов, кмет на село Дряновец: Бяха се поскарали с някои хора, посбиха се, но това са нормални неща, които отшумяха с времето.

За бохемския начин на живот няма законно установени трудови доходи, твърдят разследващите.

Сийка Милева, говорител на главния прокурор: Прокуратурата е поела отговорност виновните лица да бъдат изправени пред съд като бъдат отнети и запорирани техните незаконно придобити имущества.
Христо Терзийски, директор на ГДНП: 60% е спадът на извършените и регистрираните телефонни измами през 2019 г. спрямо 2018 г. , а от началото на 2020 г. имаме извършена една телефонна измама.

От МВР заявиха, че това е четвъртата успешна акция срещу "ало" измамници за по-малко от година.

Свързани статии:

Ало измамниците от Разградско и Шуменско лъгали възрастни гърци
"Ало" измамниците от Разградско и Шуменско лъгали възрастни гърци
Шестима души са задържани при акция срещу „ало“ измамници в...
Чете се за: 00:16 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?