Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ заяви, че би се кандидатирал отново за председател на партията. Той коментира резултатите на ДПС от местните избори в предаването "Панорама".
На въпроса на водещия Бойко Василев дали би се кандидатирал догодина отново за председател на партията Карадайъ отговори:
Ако ме предложат структурите и партията.
Днес Централният съвет на партията реши, че Движението за права и свободи ще избира ново ръководство на 26 април 2020 г.
Карадайъ коментира резултатите от представянето на ДПС на изминалите местни избори.
Мустафа Карадайъ, председател на ДПС: ДПС по количествени показатели има много добър успех на тези избори. Но няма как да бъдем доволни от общата оценка на средата, в която се проведоха тези местни избори. Няма как да сме доволни, когато има отстъпление от демокрацията. Няма как да сме доволни, когато сме свидетели на натиск, преса, агресия от страна на държавния апарат на тези избори. Няма как да сме доволни от некомпетентността и грубите нарушения на избирателните комисии.
Дали сме доволни от изборите има количествени, има и ценностни показатели. Ние няма как да сме доволни от ценностните.
На въпроса "За" или "Против" е за избора на Иван Гешев за главен прокурор Карадайъ отговори:
Не сме против. Защо да сме против - напротив. Ние твърдим още от самото начало, че нито политическите партии, нито Народното събрание имат отношение към избора на главен прокурор.
"Винаги сме посочвали, че ГЕРБ са виновни за политиката на национализъм от последните години", добави още лидерът на ДПС.
Мустафа Карадайъ: Няма как да подкрепяме бюджета, защото той не е по-различен от предишните от последните 10 години. Защото има нереформирани сектори и няма идеи за реформи.
Целия разговор гледайте във видеото.
ОИК-Варна отложи решението за отстраняването на Благомир Коцев от кметския пост
НС е домакин на 66-ата Генерална асамблея на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея
Преговорите за мир в Украйна: Има ли доближаване в позициите на Киев и Вашингтон?
Съпругата на Литвиненко пред БНТ: Убийството му е ядрен тероризъм в центъра на Лондон