Пълни с туристи ще са работещите хотели край Варна за Гергьовден. По традиция българите резервират местата си за почивка в последните дни преди празника. Тази година броят на Гергьовденските пакети е по-голям в сравнение с миналата, казват от туристическия бранш.
За 6 май в курортите по Северното Черноморие се очаква да пристигнат и първите туристи от чужбина.
Пресияна Гаджева, мениджър на хотел: Имаме и доста постоянни гости – германци, румънци, които идват в началото на май, защото е пролетно, не е толкова горещо.
Освен слънчеви лъчи и красива гледка към морето, туристите вече имат и други очаквания към почивката си за празника.
Пресияна Гаджева, мениджър на хотел: Хората предпочитат най-вече релакса и СПА, на това се залага. Като цяло дори и българите вече черпят от италианците любовта към храната като ритуал.
Хотелът, който менажира Пресияна Гаджева, предлага на гостите и специално меню за Гергьовден.
Пресияна Гаджева, мениджър на хотел: Ние пак залагаме на българското прясно агнешко. Има специални куверти, които са с празнична вечеря и там ще бъде сервирано като основно ястие агнешко по Гергьовски.
Много от българските туристи вече предпочитат здравословна кухня по време на почивката, затова хотелите ще предложат на гостите си и богато рибно меню.
В първия си работен ден: Мъж се барикадира в гараж "Земляне" с искане за по-висока заплата
Ремонт в подножието на Царевец, част от улиците са временно затворени за движение
Програмата на "Прогресивна България" – икономическо развитие и борба с олигархичния модел
Крал Чарлз III пред Конгреса: Британско-американските връзки са незаменими и неразрушими