Изпадането в депресия е свързано с изчерпването на нещо в живота, но може и да е свързана с липсата на химия в мозъка. Дали депресивното състояние е депресия - трябва да се изясни на какво се дължи. Това каза в сутрешния блок на БНТ психиатърът д-р Александър Петров.
Изясняването на депресивно състояние може да бъде причинено от хормонален дисбаланс, мозъчен процес, също така предвестник на деменция.
Като симптоми д-р Тодоров посочи лесната уморяемост, загубата на концентрация.
Защо се променя настроението ни? Защо без да го желаем изведнъж изпадаме в депресия? Защо есента и зимата за много хора са равнозначни на неприятно преживяване? Вижте разговора с д-р Петров.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите