Парламентарната комисия по транспорт, информационни технологии и съобщения организира дебат за нерегламентираните състезания с автомобили по пътищата на страната, съобщават от пресцентъра на Народното събрание.
Форумът ще се състои утре от 14.00 часа в зала "Запад" на НС. В него ще участват депутати, представители на държавната и местната власт, както и на неправителствени организации.
Дискусията е по повод обсъждането от парламента на промени в Закона за движение по пътищата, както и засиления обществен интерес към зачестилите произшествия от "гонките".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите