Корнелия Нинова категорично няма да ползва охрана от НСО заради отправените заплахи към нея и опита на гражданина, заплашвал нея и президента Румен Радев с SMS-и, да нахлуе вчера на "Позитано"20.
Това заяви лидерът на левицата пред медиите в парламента и се аргументира, че парите, които дават хората, не бива да отиват за охрана на политиците.Това е принципно, каквото и да се случи, ще откажа охрана от НСО, потвърди Нинова.
Тя добави, че вчера на "Позитано" 20 са идвали, според нея, от отдел "Убийства" и са разпитвали колегите ѝ, които са били в пряк контакт с нарушителя. Охраната, секретарката, на която се е обадил по телефона, административният директор, който е слязъл да види какво става в тази суматоха - те дадоха показания, защото са преки свидетели. Аз не съм имала контакт с него, бях си в кабинета и работех и не съм разпитвана, разясни председателят на левицата.
Корнелия Нинова нямала представа защо е била избрана от въпросния човек, но си спомни, че в случаите, когато той е пускал SMS-и, е бил задържан, дал е обяснения, признал е за отправяните заплахи към нея и президента Радев и е подписал предупредителен протокол, че няма да се повтаря.
Не го следя случая, отбеляза Нинова. Тя не правела връзка с инцидентите с автомобила ѝ, в единия от които самата пострада.
Скандалът с полетите на Пеевски: МВР изпрати в НС справки за пътуванията на лидера на ДПС
Явор Гечев: Истината за полетите трябва да излезе докрай, обществото очаква отговори
Министерството на финансите: Започваме мерки за орязване на дефицита още с бюджета за 2027 г.
ДПС: Получената справка доказва, че всичко, което министър Демерджиев изнесе, е лъжа
Поредна трагедия на „Тракия“: Тир отново скъса мантинела и помете две коли в насрещното
Рекорден зрителски интерес към ФИФА световно първенство по футбол 2026 по БНТ