"Това е началото на края на ГЕРБ, продължение на сегашната линия в президентската институция. Послушни хора, които ще изпълняват само една воля." Това заяви председателят на БСП Корнелия Нинова пред медиите по повод излъчената кандидат-президентска двойка на ГЕРБ, съобщиха от пресцентъра на БСП.
По думите ѝ Борисов ясно е дал да се разбере, че ако бъде избрана тази двойка, да не си и помисля да прави различна политика от тази на премиера и външния министър. "Тоест - ще слушат", е коментирала Нинова.
"От думите на премиера става ясно, че по метода на изключването, Цачева е най-малко нужната му", е казала също Корнелия Нинова и допълнила, че победата на Румен Радев и Илияна Йотова е абсолютно видима.
"Нашата кампания ще бъде позитивна и ще предлагаме алтернативата, защото тяхната двойка представлява статуквото, нищо по-различно. Ще бъдат послушни и ще изпълняват всичко, което им се каже", е казала още лидерът на БСП, цитирана в съобщението.
Тристранният съвет не постигна единодушно съгласие по мерките срещу високите цени
Румен Радев: Българските граждани заслужават регламентирани процеси на ценообразуване
Тристранният съвет не постигна единодушно съгласие по мерките срещу високите цени
Патриарх Даниил се срещна с председателя на Народното събрание в сградата на Светия синод
Тайванската писателка Ян Шуан-цзъ спечели наградата "Букър" за 2026 г.