Крадци са демонтирали и отнесли 2,3 километра меден електрически проводник от фотоволтаичен парк, намиращ се в покрайнините на Лом, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана. Кабелът е с дебелина 4 милиметра и е собственост на фирма от Плевен. По него произведената от парка енергия се включвала в електропреносната система на страната. По случая е образувано дознание, щетите се изясняват, уточниха от полицейската дирекция.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра