Това решиха депутатите с окончателни промени в Кодекса на труда.
Така недобросъвестните работодатели вече няма да могат да приписват фирмата си на трети лица, които няма да могат да я развиват. С промените бяха засилени и контролните функции на Главната инспекция по труда - тя ще може да започва процедура по несъстоятелност, ако не са изплатени заплатите на повече от 1/3 от работниците.
Освен това - работниците ще получават обезщетенията си до 1 месец след прекратяване на трудовия им договор.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема