Ясни критерии и правила за субсидирането на спортните прояви ще бъдат въведени от следващата година в община Бургас. Това решиха членовете на Постоянната комисия по спорт на свое заседание. Решението е продиктувано от невъзможността общината да удовлетвори всички клубове, желаещи да организират и провеждат различни състезания и турнири.
С въвеждането на нормативна база ще се въведе и по-голяма прозрачност за разходваните средства. Един от критериите ще е ограничаване броя на субсидираните от общината състезания. Максимумът ще е две финансирани спортни прояви за вид спорт – едно от календара на републиканско първенство и едно от европейско или световно първенство.
Задържаха 8 мигранти, укрити в тайник на микробус на българо-гръцката граница
Нивото на Дунав падна под минус 100 см, корабоплаването е сериозно затруднено
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил