Медицинските сестри излязоха на пети национален протест пред Министерския съвет. Протестиращите искат реформа в здравната система. Те блокираха за кратко бул. "Дондуков", след това шествието мина покрай Министерството на здравеопазването и отново се върна пред Министерски съвет.
Протестиращите заплашиха, че ще разпънат палатков лагер и ще нощуват пред Министерския съвет. Заявиха, че ще останат, докато не бъдат приети от премиера.
Освен за реформа в здравната система, медицинските сестри настояват и за увеличение на заплатите им.
Санкциите срещу Русия: Синодът излезе с решение, че не е в компетенцията му да се произнесе по този въпрос
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното