Представители на Държавно ловно стопанство-Балчик направиха оглед на оградата и на прилежащата санитарна зона на ловно стопанство "Зеленка" край село Българево. Ловците, които от утре започват избиването на дивите прасета и хищниците на територията на "Зеленка", вече са инструктирани.
Там миналата неделя бяха отстреляни четири диви свине, заразени с aфриканска чума. Кметът на Българево Георги Янев заяви, че в селото няма установени нови случаи. Според него, заразата във Ловно стопанство е пренесена от хищници. За да се спре разпространението на чумата, по заповед на Агенцията по безопасност на храните са създадени зони на ограничение.
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Три белошипи ветрушки от Софийския зоопарк ще бъдат пуснати на свобода в българската природа
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас