Министерският съвет прие Национална стратегия за кибер сигурност "Кибер устойчива България 2020", съобщи правителственият пресцентър.
Стратегията предвижда създаването на Съвет по кибер устойчивост към Министерския съвет, които ще изработва позицията на България пред международни институции и организации по въпросите на кибер сигурността. Съветът по кибер устойчивост ще следи тенденциите и развитието на заплахите, методите за противодействие и при необходимост ще внася предложения пред Съвета по сигурност към Министерския съвет за решения.
Според документа ще бъде определен Национален координатор към Министерския съвет, който да ръководи изпълнението на Плана за действие по кибер сигурността.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите