Министърът на туризма Николина Ангелкова е решена да проведе изпита за придобиване на правоспособност за упражняване на професията "Екскурзовод" възможно най-скоро, се посочва в съобщение на министерството. Очаква се първият изпит да се състои до средата на юни.
Темите и въпросите, които ще бъдат предмет на изпита, са по предложение на професионалните сдружения на екскурзоводите и други компетентни институции. До края на май ще бъдат утвърдени конспектът и начинът на провеждане на изпита. Те ще бъдат публикувани на страницата на ведомството.
От там припомнят, че съгласно Наредбата за придобиване на правоспособност на екскурзоводите изпитите се провеждат два пъти в годината.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро