Подкрепяме всички усилия за учредяването на Българска автомобилна камара, в която да членуват всички превозвачи. Това заяви министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски по време на публично представяне на проекта на Закон за българската автомобилна камара, цитиран в съобщение от пресцентъра на МТИТС.
Според Московски министерството е изразило своето становище, че за развитието на автомобилните превози е хубаво да има единен субект, който да отговаря за политиките, които се реализират от бранша.
Транспортният министър е посочил още, че основната част от дебата е между браншовите организации, така че да се постигне баланс между всички интереси и да има справедливо отношение към всички членове. Такава камара ще създаде възможност за формирането на по-ясни правила, по които да работим и ще подобри в пъти съвместната ни дейност, е отбелязал Московски.
По думите му подобна практика съществува и в други страни от ЕС и е една полезна крачка за по-доброто функциониране на взаимоотношенията между държавата и бизнеса.
Александър Пулев: ВМЗ отчита печалба от 16,9 млн. евро за първите шест месеца на 2026 г.
Радан Кънев: Днес пак не чухме отговор на въпроса каква е политиката ни по отношение на "Коалицията за желаещите" и на Украйна
Петър Витанов: "Коалицията на желаещите" е извън институционална, създадена, за да се заобикалят решения на Европейския съюз и на НАТО
Възможности за възбуждане на федерално преследване за заобикаляне на "Магнитски" е обсъдил Демерджиев в САЩ
Доброволци помагат в почистването на столичните квартали "Изток" и "Дианабад" (СНИМКИ)