Стотици мотористи се събраха на протест пред парламента с искане задължителната "Гражданска отговорност" да се сключва за определен срок, а не за цялата година.
Мотористите недоволстват, защото в края на 2015 година беше приет изцяло нов Кодекс за застраховането. С него се въведе изискването за плащане на целогодишна застраховка. Мотористите обаче ползват моторите си само част от годината и искат да плащат само за този период. Мотористите подчертаваха, че демонстрацията им не е политическа, а цели разумни условия за всички.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите