Над 10 000 моторa, добро настроение и призив за безопасно шофиране ще отбележат началото на новия мото сезон в София. Откриването ще бъде в събота от 10 сутринта, а сборният пункт ще е на площад "Свети Александър Невски".
По традиция колоната от хиляди мотори ще премине през няколко централни булеварда, а крайната точка ще бъде резиденция "Бояна", където организаторите са предвидили атрактивна програма.
Иван Саздов, мотоклуб "Джентълмен": Освен съставите, които ще пеят, ще има отсечки, където ще се изпробва бързината на моторите, ще има шоу на две и четири колела, ще бъде много интересно.
Събитието ще премине при засилени мерки за сигурност.
Любомир Костадинов, зам.-началник на отдел "Пътна полиция": Ще осигурим хора по големите, възлови кръстовища, които да подсигурят преминаването, ще имаме подвижни мотористи, които ще бъдат изцяло с групата.
Организаторите призовават всички мотористи да шофират разумно, а участниците в движението да проявят взаимна толерантност.
Емил Матев, мотоклуб "Джентълмен": Апел към колегите - много да внимават, за да можем на закриването да се преброим пак.
През миналата година има намаление на пътните произшествия с участието на мотористи, които са и сред най-уязвимите участници в движението, отчитат от полицията.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си