Последните резултати от анализираните проби в лабораториите на Националния център по радиобиология и радиационна защита и Изпълнителната агенция по околна среда не дават основание да се преустанови забраната за ползване на питейната вода в Хасково за пиене и готвене. Това съобщиха от пресцентъра на Министерство на здравеопазването. Водата може да бъде ползвана без ограничение за хигиенни цели, като къпане и миене.
В изпълнение на решението на междуведомствената работна група на МЗ, МОСВ и МРРБ продължават пробонабирането и анализът на питейната вода в Хасково, като за пълна оценка на здравния риск и предписване на мерки за трайно решаване на проблема, е разпоредено пробите да се анализират и по други показатели.
По искане на междуведомствената група ВиК – Хасково трябва да предостави информация в дългосрочен план за мерките, които ще предприеме за осигуряване на питейна вода в града в достатъчно количество и с качество, съответстващо на нормативните изисквания. Периодично ще бъде предоставяна допълнителна информация при получаване на нови резултати.
Обявиха частично бедствено положение заради пороен дъжд в село Войводино (СНИМКИ)
150 години Априлска епопея: В Априлци отбелязаха годишнината с тържествена заря
Обявиха частично бедствено положение заради пороен дъжд в село Войводино (СНИМКИ)
Лъч надежда: Вече и жени без партньор имат право да кандидатстват за инвитро