Над 100 автомобила и около 40 мотоциклети бяха показани днес на ретропарад в Сливен, съобщиха организаторите от ретроклуб „Туида класик“.
Ретропарадът се прави за седма поредна година в Сливен, като с него се открива сезонът в страната.
Автомобилите бяха изложени на централния площад „Хаджи Димитър“, като преди това преминаха в автошествие по улиците на града. Включиха се участници от клубове в Бургас, Стара Загора, Ямбол, Габрово, Варна, София, Пловдив, Русе, Благоевград и други.
Сред атрактивните ретроколи бяха „Мерцедес“ от 30-е години на миналия век, „Студибейкър“, „Триумф“, „Буик Мастер Делукс“ и др.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им