Над 500 семейства в Благоевградска област са санкционирани заради отсъствия на децата им от училище за повече от 5 учебни часа през месец ноември, съобщиха от Регионалната дирекция за социално подпомагане в Благоевград. Броят на глобените за отсъствия повече от три дни без уважителни причини в предучилщна възраст е 58 семейства.
От Дирекцията припомниха, че отпускането на месечни помощи се прекратява само за месеца, в който детето е отсъствало. От Дирекцията „Социално подпомагане“ в Благоевград казаха още, че има промени в Закона за пътищата, които влязат в сила от 1 януари 2018 година. От новата година всички годишни винетни стикери ще имат отпечатани полета, съдържащи месеците и годините, а валидността им ще се отбелязва чрез перфоратор.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?