Над 800 родолюбци от различни краища на България тръгнаха по пътя на Ботевата чета. Участниците в 71-вия Национален туристически поход "Козлодуй-Околчица" бяха официално изпратени с тържествена церемония на площад "Христо Ботев" във Враца.
В рамките на 7 дни те ще преминат по ботевите стъпки. В най-масовата туристическа проява се включват ученически групи от 10 области на страната.
Най-възрастният участник тази година е 75-годишен мъж от Велико Търново, а най-малкият - едва 5-годишен от Ямбол.
Водосвет за здраве на участниците отслужи и Врачанският митрополит Григорий.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите