Започна електронен обмен на данни между Системата за събиране на публичните вземания на НАП и Системата за наложените санкции при нарушения на правилата за движение по пътищата на МВР, съобщиха от НАП.
От октомври НАП получава автоматизирано данни за нови просрочени задължения и плащания, направени по сметки на МВР, за фишове и наказателни постановления, издадени от органи на Министерството за нарушения по Закона за движение по пътищата.
От НАП напомнят, че при плащане на наложена глоба трябва да се спазват указанията на МВР за попълване на платежно нареждане, за да може плащането да се отрази коректно в системите и да не се стига до действия по принудително събиране от страна на приходната агенция.
Обменът между електронните системи на двете институции ще осигури идентичност на данните за задълженията и плащанията по актовете и ще спести много ръчни операции на служителите им, се посочва в прессъобщението. Очаква се електронната система да подобри взаимодействието между НАП и МВР за по-бързо и ефективно събиране на просрочените задължения към бюджета.
За прехрана на семействата си: Работници от 65 държави печелят доходите си у нас
СЪБИТИЯТА НА 2025: От лев към евро: една година на решения и съмнения
СЪБИТИЯТА НА 2025: Трагедии, които можеха да бъдат предотвратени: Живот на ръба на безхаберието
Българският патриарх Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей отслужиха Света литургия в Истанбул