Централно фоайе, полуетажите, терасата на Литературен клуб „Перото“ и Билетен център ще харчат много по-малко електроенергия.
Едни от най-често посещаваните места в Национален дворец на културата – централно фоайе, полуетажите, терасата на Литературен клуб „Перото“ и Билетен център, от скоро са с ново, модерно осветление. Всички електрически тела са подменени с нови енергоспестяващи LED луни. По този начин НДК се превръща в съвременна обществена сграда, отговорна към опазването на ресурсите, която ще харчи много по-малко електроенергия.
Всичките 620 нови осветителни тела придават блясък на пространствата и създават настроение на зрителите на вечерните културни прояви в Двореца.
Екипът на НДК се стреми да създаде максимално комфортни условия за провеждане на събитията в сградата, за да могат зрителите да се насладят пълноценно на богатата програма в Двореца.
Спор за приема в детските градини във Варна: Родителите искат единна електронна система
Проф. Кантарджиев: Антраксът не се предава от човек на човек, болният не може да зарази никого
Предлага се водачи с отнети книжки заради употреба на алкохол или дрога да полагат изпит
Емил Дечев: Заплахите към главния секретар на МВР са заради активната му работа срещу купуването на гласове