ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Нощта на изборите 3 - коментарите

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:40 мин.
Избори 2017

Нено Димов от Института за дясна политика и Росен Карадимов от Институт за нов политически напредък коментираха прогнозните резултати от предсрочните парламентарни избори в студио на БНТ.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

ГЕРБ спечели тези избори и може би онази карта след втория тур на президентските избори, когато цяла България беше червена, се оказа по-скоро някакъв епизод, който да мобилизира ГЕРБ, каза Нено Димов и второто, на което обърна внимание е значително по-високият резултат, който постигна БСП на тези избори в сравнение с предишните парламентарни. Патриотите повтарят резултата, който имаха поотделно, а сериозният губещ са двете части, на които се разцепи Реформаторският блок, ако бяха заедно с "Нова република", със сигурност щяха да постигнат предишния резултат.

На пръв поглед конфигурациите се повтарят, но на първо място левицата възкръсна - удвоява резултата си от предните парламентарни избори, коментира Росен Карадимов и допълни, че в тази предизборна кампания е имало ясно идеологическо противопоставяне между ляво и дясно. Според него ГЕРБ представя много ясна дясна програма, а левицата представя отчетлива лява програма.

"Има една много здрава консервативна основа, която личеше донякъде в програмата на ГЕРБ, и беше изцяло заложена в програмата на БСП", заяви Карадимов и се обоснова защо можем да говорим за консервативна лява програма. Как - вижте във видеото.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?