Нов пропускателен режим във Френската гимназия в София от 15-ти септември възбуди днес духовете. На сайта на гимназията е описано, че се предлагат две възможности на родителите на учениците. Или обикновена магнитна карта за вход или съвместно с определена банка дебитна карта с преференциални условия.
Тази карта щяла да служи както за вход, така и в нея щели да се превеждат стипендиите на учениците. От гимназията обясниха, че въвеждането на новия пропускателен режим бил с цел сигурността на учениците. Не можаха обаче да обяснят защо се обвързват с точно определена банка. Бившият възпитаник на гимназията Радан Кънев пък написа във Фейсбук, че неговата гимназия не може да изнудва родителите и учениците да ползват услугите на една банка и че тя не може да е банкомат. Той заявява още, че ще внесе въпрос до министъра на образованието дали подобни практики са допустими и разрешени от министерството.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините