Днес влизат в сила и нови цени на тока и парното. Средно с около 4,5% ще поскъпне парното и с около 3,5 на сто - тока.
В София увеличението ще бъде 4,3 на сто, а в Пловдив - 7,4. Най-голямо повишение на цените ще има в Разград - над 17 % и Габрово - над 12%. Единствено в Сливен отоплението ще поевтинее.
Според направените изчисления това означава около 10 лева повече на месец разходи за потребителите - средно по 3 лв за тока и 7 лв през отоплителния сезон за парното.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района