Народното събрание ще обсъди предложение за създаването на временна комисия, която да разследва случаите на радиоактивно замърсяване на питейни води у нас.
Проектът е внесен от депутати от БСП след установените случаи на превишени норми на естествен уран във водата на няколко населени места. Целта на комисията ще е да установи източниците на замърсяване и потенциалните заплахи и да предложи законодателни мерки за справяне с проблема.
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)