Няма опасност от замърсяване на въздуха, вследствие на пожара на сметището край шуменския квартал "Дивдядово", съобщават от Регионалната инспекция по околната среда и водите /РИОСВ/.
От там уточняват, че изпратеният днес на сметището екип на екоинспекцията е установил, че на мястото са пожарни автомобили, огънят е овладян, но има дим. Автоматичната измервателна станция за съдържание на вредни вещества в атмосферния въздух обаче не е отчела превишени стойности вчера и днес.
Задимяването е около регионалното депо за битови отпадъци край "Дивдядово", без да се разпространява, уточняват от екоинспекцията и допълват, че няма никаква опасност за населението в квартал "Дивдядово" и в Шумен.
На сметището вчера е възникнал пожар, а отпадъците са се самозапалили, припомнят от РИОСВ - Шумен.
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)