ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Община Пловдив тегли 30-милионен заем за ремонти в града

bnt avatar logo от Автор: Антоанета Чакандракова, Оператор: Антон Марчев
A+ A-
Чете се за: 00:54 мин.
У нас

Община Пловдив с 30-милионен заем за ремонт на няколко важни пътни участъци. Днес бе подписан и договорът за отпускане на кредита с представител на Европейската банка за възстановяване и развитие. Обновяването ще започне през пролетта на 2015-а...

Община Пловдив тегли 30-милионен заем за ремонти в града

Община Пловдив с 30-милионен заем за ремонт на няколко важни пътни участъци. Днес бе подписан и договорът за отпускане на кредита с представител на Европейската банка за възстановяване и развитие. Обновяването ще започне през пролетта на 2015-а година.

Със средствата ще бъдат ремонтирани три булеварда в града, които са в окаяно състояние. Това са "Коматевско шосе", "Шести септември" и "Руски". Пари са предвидени и за изграждане на изцяло нова пътна отсечка, която ще свързва бул. "Брезовско шосе" и моста на "Адата". Пловдивчани се зарадваха на новината за реконструкцията, дори и със средства от заем. Повече от 10 години жителите на "Коматево" чакат паважът, който свързва квартала с центъра на града, да бъде подменен. Досега той се кърпел на парче.

"Аз се радвам, че вече има пари за ремонта на "Коматевско шосе", защото е в ужасно състояние. От 37 години живея в квартала и си разбиваме колите постоянно" - сподели Момчил Кабаджов – жител на квартал "Коматево".

"Правят разни ремонти. Улицата постоянно се руши и никой нищо не прави по въпроса. Хората колите им се чупят и никой не го интересува" - каза Стоян Вълков.

Ремонтните дейности ще започнат през пролетта на 2015-а година. Европейската банка отпуснала заема на Пловдив, тъй като Общината гарантирала изплащането със стабилен бюджет.

"Този заем е признак на убеденост, че банката вярва в Община Пловдив. Щастлив съм, че този проект ще допринесе и за Европейската столица на културата след 5 години" - каза Жак Патрик Марке - представител на ЕБВР.

Общината ще изплаща заема в следващите 13 години. Кредитната институция ще следи целия процес на усвояване на средствата - документация, обществените поръчки и търгове.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?