От РЗИ-Стара Загора обявиха грипна епидемия на територията на цялата област от днес. Регистрираната заболяемост в последните дни се е покачила на 370.59 на 10 000 души. Стойностите, при които се обявява епидемия, са 330 на 10 000. До 9 януари ще бъде увеличена грипната ваканция на учениците от областта, съобщиха от областната управа.
Преустановяват се свиждането в болниците, женските и детските консултации. Училищата ще подават ежедневно данни за заболяемостта на РУО. При увеличаване на болните ученици над 30% от броя на всички ученици в училището, то може да излезе в грипна ваканция.
ОТ РЗИ препоръчват ограничаване на социалните контакти до отшумяване на епидемията. Болните с висока температура и симптоми на грип да не преминават към самолечение, а да търсят незабавно лекарска помощ. В заведенията за доболнична помощ се препоръчва откриването на грипни кабинети, там където това е възможно.
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?