Възстановено е движението при гара Калояновец, където в събота стана тежка железопътна катастрофа и вече по линията се движат влакове. На мястото продължава разчистването и огледите на полицейските органи. По случая е образувано досъдебно производство...
Възстановено е движението при гара Калояновец, където в събота стана тежка железопътна катастрофа и вече по линията се движат влакове. На мястото продължава разчистването и огледите на полицейските органи. По случая е образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител. Хората в Калояновец, които са оказали първа помощ на пострадалите, още не могат да се съвземат от преживяното.
Андрей е сред първите, пристигнали на мястото на трагедията, защото живее на 100 метра от гарата. Щом чул силния трясък, хукнал към обърнатите вагони, без да се замисля, че по релсите може да тече ток.
„Стари хора имаше възрастни хора - на тях помогнах първо. Издърпах ги и багажите им изкарах, и ги изолирах, след което чувах детски викове и плач от задната страна и се засилих към децата,“ разказа той.
От 36 години Андрей работи като заварчик, сега учи вечерно в Механотехникума на Стара Загора. Има 3 деца, 6 внуци и 2-ма правнуци. Почувствал се обиден, когато минути след трагедията чул коментари, че ромите не отишли да помагат, а да крадат.
„Аз не знам в такива моменти, в такава трагедия как е възможно да им минат такива неща. Два дена стана, не ми излиза от паметта това нещо. Не мога да го забравя това нещо, не съм преживявал такава трагедия“, призна той.
Междувременно стана ясно, че е образувано досъдебно производство за нарушаване правилата на движение, довели до смъртта на едно лице и телесни повреди за повече хора. Засега няма повдигнати обвинения.
Пловдивската полиция е открила изчезнала жена от Дом за лица с психически разстройства
Пролетно почистване: Студенти се събраха, за да изнесат боклука около блоковете си
Катастрофа между камион и трактор затруднява движението по пътя София - Варна
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров