Гласуването за председател и ръководни органи на партията се забави с няколко часа и се очаква да приключи след полунощ. Първите резултати от вота трябва да станат ясни късно вечерта или утре сутринта.
Огромни опашки от чакащи да гласуват социалисти се изви след 22.30 часа пред зала 6 на НДК, видя нашият репортер Надежда Василева. Над 700 делегати, които участват в 49-я конгрес на БСП трябва да изберат председател и ръководни органи на партията.
Гласуването започна в 23 часа и се очаква да приключи след полунощ.
Социалистите гласуват с 4 бюлетини в различен цвят - за председател, за членове на Националния съвет, Контролна комисия и ръководство на комисията.
Петима кандидати се борят за лидерския пост на БСП. Това са Михаил Миков, Корнелия Нинова, Красимир Янков, Валери Жаблянов и Георги Гергов.
Ако има кандидат, който е събрал 50% + 1 от гласовете, това ще е новият лидер на БСП. Ако няма такъв - първите двама, събрали най-много гласове, ще отидат на балотаж. Очаква се, ако има балотаж, той да се проведе в утрешния ден. Резултатите от него ще са ясни в ранните следобедни часове.
Повече за днешния ден на конгреса на БСП можете да научите ТУК
Акциите на МВР срещу купуването на гласове в Монтанско продължиха до последно
Андрей Янкулов: Вчерашните избори имат своя голям победител и своите големи губещи
Убедителна преднина за „Прогресивна България“ в Русе при обработени 80% от протоколите
Кремъл за победата на Румен Радев: Впечатлени сме от желанието за прагматичен диалог с Москва