Забраната за къмпингуване по черноморските плажове, която предизвика серия от протести в страната, да бъде отменена - настоя премиерът Бойко Борисов. По негово разпореждане депутатите от ГЕРБ ще внесат в сряда в деловодството на парламента предложение за отмяна на тази забрана. Това ще стане с изготвянето на нови поправки в Закона за устройството на Черноморското крайбрежие. Така в Народното събрание ще влезе за ново гласуване първоначалният проект за промени в закона, одобрен от министър-председателя на 30 декември миналата година, уточняват от правителствената информационна служба. Протести са планирани в няколко български града и тази вечер.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата