"Водоснабдяване и канализация" ЕООД София отстрани запушването на главен колектор номер 1 в Самоков, съобщиха от Министерство на регионалното развитие и благоустройството.
От ведомството припомнят, че запушването е било причинено от безконтролно и неправомерно изхвърлени битови и строителни отпадъци, които вече са извадени от ревизионните шахти по трасето на колектора. Нормалното протичане на отпадните води е възстановено в канализацията и аварийното им изтичане в р. Искър е преустановено.
При отстраняване на запушването са вземани проби от лабораторията на Пречиствателната станция за отпадъчни води - Самоков. Всички са в допустимите норми.
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач