ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Падналият на Великден сняг в Литва остави без ток близо 30 000 потребители

bnt avatar logo от БТА
A+ A-
Чете се за: 00:15 мин.
По света

Около 30 000 клиенти на електроенергийните мрежи останаха без ток в Литва заради обилен снеговалеж във великденската нощ. Това съобщи системният оператор Енергьос скирстимо операторюс (ЕСО), цитиран от ТАСС.

падналият великден сняг литва остави без ток близо 000 потребители

"Без електричество останаха жители не само в селски райони, но и в градовете Вилнюс (5300 души) и Каунас (6200 души)", заяви Ервинас Парейгис, представител на ЕСО.
Повечето аварии са причинени от дървета, паднали под тежестта на снега, и прекъснали електропроводи. Парейгис каза, че са задействани аварийни екипи за отстраняване на авариите, като в момента се сформират и допълнителни екипи.
Според местните метеоролози в някои райони на Литва дебелината на снежната покривка е достигнала 15 сантиметра.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?