За втора поредна година Югозападното държавно предприятие се включва в националната кампания „Великден за всеки” – „Дари празник на баба и дядо”. С 10 000 лева ще бъдат подпомогнати възрастни хора, които живеят в община Благоевград, това реши на заседание Управителният съвет на предприятието. Средствата ще бъдат предоставени чрез организацията Български червен кръст.
Пенсионери от община Благоевград ще получат ваучери за храна на стойност 20 лева по предварително уточнени поименни списъци, предоставени от Националния осигурителен институт. Средствата ще бъдат разпределени между възрастни хора, които получават пенсия над минимума от 314 лева и поради тази причина няма да получат добавка от 40 лева, която правителството отпуска за Великден.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Митничари откриха 73 бойни пистолета в камион на „Капитан Андреево“, пътувал за Нидерландия
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели