Перник остава без вода до 21:00 часа днес.
Причината - монтаж на нов кран, който да гарантира, възможността за извършване на ремонти по авариралата водопроводна мрежа в града.
Жителите на областта ще бъдат компенсирани в четвъртък, когато водата няма да бъде спирана. От понеделник влиза в сила новият по-строг режим, според който перничани ще имат достъп до течаща вода по 8 часа на ден, вместо досегашните 10.
На днешното заседание на кризисния щаб в града ще се реши и дали да бъде обявено бедствено положение.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи