По-големи глоби за неправилно паркиране са предвидени в изменението на общинската наредба на Пловдив. До 200 лева вече ще стига санкцията за спиране в паркове, градини, детски площадки, пешеходни площи, на места за инвалиди и на тротоари.
Според промените поставена скоба за повече от 3 часа на автомобил в "Синя зона" ще бъде сваляна само след налагането на глоба от 50 лева. В изменението на Наредбата за реда за спиране, престой и паркиране на територията на Община Пловдив, което се очаква да бъда гласувано на предстоящата сесия на местния парламент, се предвижда и разширяване на съществуващата в момента "Синя зона". В нея ще бъдат включени булевард "България" и още 10 улици в града. Това са "Никола Петков", "Иван Андонов", "Захари Стоянов", "Йоаким Кърчовски", "Йордан Йовков", "Леонардо Да Винчи", "Петър Парчевич", "Димчо Дебелянов", "Георги Раковски" и "Щросмаер".
Според общинската управа, предлаганите изменения ще доведат до по-ефективно регулиране на паркирането.
Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец
Прокуратурата във Варна разследва пет досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия