9-годишно момче от добруджанското село Кардам почина, като според първоначалната информация причината е хранително отравяне. Двете сестри на починалото дете - на 11 и на 7 години, са в тежко състояние и са настанени в интензивно отделение в болница. Семейството е многодетно, с 6 деца. Другите три са добре. Вижте повече подробности от Петър Дойкински.
Хранителните продукти, които починалото дете и семейството му са консумирали, не са отровни. Това съобщи за БНТ проф. Снежа Златева от клиниката по токсикология във Варна. Според нея, децата са се заразили с остро инфенкциозно заболяване. Предстои да бъдат направени още проби, които да установят причината за тежкия инцидент.
Семейството от Кардам е социално слабо. Децата са били отглеждани от баба си и майка си, която е единствената работеща в семейството. Родителите са разведени.
Санкциите срещу Русия: Синодът излезе с решение, че не е в компетенцията му да се произнесе по този въпрос
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър