След среща при премиера Бойко Борисов с вицепремиера Томислав Дончев и министъра на финансите Владислав Горанов, кабинетът стартира процедура за отпускане на 1 млн. лв. на общините Бургас и Камено, с които да бъдат покрити разходите по аварийно-възстановителните дейности и подпомагане на пострадалите хора след проливните дъждове.
В момента екипи на място описват щетите по публичната инфраструктура, като работата им се очаква да приключи през следващата седмица, съобщи вицепремиерът Томислав Дончев, който е и председател на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане. Комисията има 2 млн. резерв към 2017 година, които могат да бъдат отпуснати и за ремонтни работи до края на годината.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите