Вътрешнопартийният арбитраж на ДСБ е взел решение да бъде прекратено членството на здравния министър в оставка Петър Москов в партията. Това потвърдиха от пресцентъра на политическата формация. Процедурата е внесена отдавана и е според правилника и устава на ДСБ, обясни главният секретар Емил Мачиков.
Сред мотивите е неспазване решенията на органите на формацията, уронване престижа на ДСБ, волеизявление за участие в друг политически субект. Решението не подлежи на обжалване, поясни Мачиков.
Самият Петър Москов не е отговорил на поканата да обясни поведението си пред ръководните орган и да защити позициите си. Уведомителното писмо за решението на вътрешния арбитраж вече му е изпратено, увериха от ДСБ.
Преди време Москов остана индивидуален член на Реформаторския блок, а в момента участва в преговорния екип на Блока с ГЕРБ и Патриотичния фронт за ново правителство в рамките на 43-то Народно събрание.
Радан Кънев е новият лидер на ДСБ, опонентът му Йордан Иванов стана зам.-председател
Иво Христов: Договорът с „Боташ“ може да стане изключително печеливш, а България - енергиен портал за Източна Европа
Тежко остава състоянието на раненото при катастрофата край Дупница момиче
Затворен е за движение граничния преход Ивайловград - Кипринос заради протест на земеделци