Решението на премиера Бойко Борисов столичани да карат без винетки по Северната тангента на София, предизвика бурни реакции в страната.
Заради тях министър-председателят се среща днес с представители на Националното сдружение на общините. Очаква се там да обсъдят създаването на механизъм за освобождаване от винетни такси на определени участъци от пътната мрежа и поемането на конкретни ангажименти от страна на общините за поддържане на пътищата на тяхна територия.
Петър Витанов: "Коалицията на желаещите" е извън институционална, създадена, за да се заобикалят решения на Европейския съюз и на НАТО
Възможностите за взаимодействие в различни сфери обсъдиха Румен Радев и представители на провинция Баден-Вюртенберг
Деница Сачева, ГЕРБ-СДС: Първият бюджет на държавата в евро няма визия за бъдещето
Премиерът: България защитава своя интерес, но не пречи на съюзниците си да защитават своя
Доклад на ЕК за върховенството на закона: В ход е подобряване на независимостта на обществените медии