На тържествена церемония тази сутрин във Военна академия "Георги Раковски" беше осветен паметника на Васил Левски.
Мемориалът беше официално открит на 26 ноември миналата година. Събитието е част от честванията по случай 180-тата годишнина от рождението на Апостола на свободата.
На церемонията присъства президентът Румен Радев, депутати, министри, кметът на София и много хора, сред тях и родственицата на Левски - Христина Богданова.
"Нека този паметник е знак за идните поколения, че там, където има българщина и родолюбие, Левски продължава да живее", каза в словото си президентът Румен Радев.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите