Президентът Румен Радев днес посети наводнените села в Бургаско и се срещна с хора, чиито домове бяха засегнати при бедствието. Румен Радев лично видя какви са пораженията и обсъди от какво се нуждаят пострадалите семейства. Обиколката на държавния глава започна от село Равнец.
Президентът бе придружаван от областния управител Вълчо Чолаков и кмета на Бургас Димитър Николов.
Тримата влязоха в наводнени къщи и разговаряха с местни жители.
Президентът каза, че вижда сериозна солидарност и взаимопомощ за пострадалите.
325 лв. еднократна социална помощ не е достатъчна за едно домакинство, ще разговарям с правителството, общините и неправителствените организации за отпускане на помощи, добави държавният глава.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите