Политическите преговори за текстовете в Изборния кодекс, върнати за ново разглеждане от президента, се очаква да продължат и днес.
Вчерашните разговори между премиера Бойко Борисов и лидерите на Патриотичния фронт и Реформаторския блок завършиха без конкретен резултат. От Патриотичния фронт продължават да настояват, че ветото на президента трябва да бъде отхвърлено. В същото време управляващите обсъждат промени в някои от текстовете, които да гарантират правата на сънародниците ни зад граница.
На първото заседание на Народното събрание след великденската ваканция се очаква и парламентарните групи да излязат с декларации, в които да изразят позициите си след вчерашната заявка на АБВ да напусне властта и оставката на вицепремиера Ивайло Калфин. Все още не е ясно и кой ще замени Калфин на министерския пост.
Президентът Илияна Йотова поздрави лекарите по случай професионалния им празник
Енергийният министър: Наблюдаваме ежедневно пазара на горива, има вариант да се наложи таван на печалбата
Властта и транспортният бранш обсъждат пакет от мерки заради поскъпването на горивата
Изтичащият ултиматум: Една цяла цивилизация ще изчезне, закани се Тръмп
Президентът Йотова за конфликта в Близкия изток: Хората очакват диалог, а не заплахи