Политиките на Съединените щати и Франция, заедно със зимните олимпийски игри в Южна Корея и Сетовното по футбол в Русия - това ще са сред основните фактори, които ще определят света през 2018-та. Тази прогноза изрази консултиращият редактор на списание Икономист Джон Андрюс по време на гала вечеря в София.
Специални гости бяха българският еврокомисар Мария Габриел и министърът на Европредседателството Лиляна Павлова. Те отново напомниха важните за България и ЕС предизвикателства, които трябва да бъдат решени, а именно - европейския бюджет, увеличаването на сигурността и политиката на обединени действия.
Мария Габриел, еврокомисар по цифрова икономика и общество: Информационните технологии трябва да носят полза на икономиката, днес повече от 30% от икономическият ръст се дължи на информационните и комуникационни технологии, Европейският съюз обаче изостава.
Лиляна Павлова, министър на европредседателство: Вярваме, че Европа повече от всякога се нуждае от повече стабилност и повече единство. Във всичко това, което предстои пред нас, решенията които трябва да вземем за живота на тези повече от 500 млн. европейски граждани
Сергей Игнатов обяви за "фалшива новина" твърденията, че ще се учи украински език в българските училища
Андрей Гюров: Правителството устоява на атаки, които звучат като част от кампанията
Георги Клисурски: Служебното правителство е готово, в зависимост от развитието на ситуацията в Близкия изток, да предприеме допълнителни мерки
Емил Дечев за случая "Петрохан-Околчица": "Тук големият отсъстващ е българската прокуратура"
Кризисен щаб за наблюдение и контрол на цените на стоките и горивата създаде служебният кабинет