Прокуратурата ще протестира прекратеното дело срещу съдия Румяна Ченалова, каза говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова. Както по-рано днес беше съобщено, СГС прекрати делото с мотива, че извършеното от Ченалова не е престъпление.
Препятства се възможността делото да бъде разгледано в съдебно заседание, обясни Арнаудова. И допълни, че се очаква окончателно решение от Софийския апелативен съд. Ако обаче съдът каже, че това не е престъпление, то това ще е знак към съдиите, коментира говорителят на главния прокурор.
Арнаудова коментира и по-рано започналото разследване в "Напоителни системи". Става дума за безстопанственост и щета от около 800 000 лева. За две години са платени на хонорари за юридически услуги. А в дружеството имало на щат четирима юристи. Одитът в "Напоителни системи" установил, че няма документ, който да налага тази работа да се върши от външен адвокат, както и какво точно са свършили тези кантори.
Днес е постъпил сигнал от "Нова република" до главния прокурор. Повод е изказване на Мария Мусорлиева от ЦИК за делата във ВАС. В сигнала на партията се иска проверка за това дали Мусорлиева има информация как се разпределят дела в съда. Мусорлиева ще бъде извикана на разпит, каза Арнаудова.
Прокуратурата оповести и съвместна акция с МВР, при която са задържани шестима души, които са били организирана група. Те се занимавали с редица престъпления, в това число и с разпространение на наркотици. В домовете им са намерени автомати и пистолети.
Филмът "Война на истина": Кой управлява информацията и държи монопола над истината?
От балкона в София до НАСА: Българката, сбъднала мечтата си да покори звездите
Мотористи, облечени като Дядо Коледа, преминаха по столични булеварди (ГАЛЕРИЯ)
Алпинисти, облечени като коледни герои, зарадваха децата в онкохематологията на ИСУЛ
"Нова година - нова валута": Опитът на Португалия и Австрия по пътя към еврото
Откриха над 400 кг тютюн за наргиле без бандерол в складове под наем (СНИМКИ)
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган