Десетки хиляди души протестираха в германския град Франкфурт за транспортни промени, съобразени с климата.
Поводът е откриването за широката публика на автомобилното изложение, на което излагат най-новите си модели 19 производители. Демонстрантите атакуват автомобилната индустрия, че не прави достатъчно за опазването на околната среда.
Въпреки, че във Франкфурт се представят предимно електромобили, протестиращите критикуват, че тази технологична промяна не се провежда достатъчно решително и че продължава разработването на вредни за климата джипове. Вместо това протестиращите настояват за предимство на велосипедния и обществения транспорт.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си